دانلود جعل اسکناس 39 ص تحقیق جعل اسکناس 39 ص مقاله جعل اسکناس 39 ص جعل اسکناس 39 ص
دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل zip
حجم فایل 76 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 48
دانلودتحقیق جعل اسکناس 39 ص

فروشنده فایل

کد کاربری 4558

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 48 صفحه

مراقب اسكناس‌ و تراول چكهای جعلی باشید كلاهبرداری از طریق جعل اسكناس و انواع چك‌ها، یكی از شگردهای مجرمانه است كه تبهكاران حرفه‌ای از آن بهره می‌گیرند و برای نیل به اهداف خود به انواع حیله‌ها و ترفندها متوسل می‌شوند.
این مجرمان به سبب این كه جعل و جرم را پیشه خود قرار داده‌اند، هنگام اجرای نقشه‌های خود تمامی جوانب را می‌سنجند و به همین سبب شناسایی و دستگیری آنان غالبا مشكل و با مانع مواجه است.
هر چند این خلافكاران نیز از اصل و قاعده پنهان نماندن جرم و جنایت مستثنی نیستند، ضررهای مالی و به‌تبع آن آسیب‌های روانی و روحی وارده به مالباختگان و فریب‌خوردگان این ضرورت را یادآور می‌شود كه هوشیاری و دقت در همه امور و انجام معامله‌ها را نباید از دست داد.
ماموران پلیس آگاهی استان اصفهان به تازگی یك مرد و زن را بازداشت كرده‌اند كه با تراول چك‌های قلابی از چندین زرگر میلیون‌ها تومان كلاهبرداری كرده بودند.
حامد متهم 27 ساله پرونده به همراه دو متهم دیگر در قالب یك خانواده به طلافروشی‌ها مراجعه و زیورآلات گرانقیمت خریداری می‌كرد و چك‌پول‌های جعلی می‌پرداخت.
به گفته قاضی محمدی، دادستان شهرستان مباركه و لنجان چك‌پول‌های كشف شده از این 3 نفر با كاغذ اصل تهیه شده و چاپ آن بسیار ماهرانه بوده است.
در حال حاضر پلیس تلاش می‌كند با توجه به اعترافات این 3 شیاد به هسته اصلی و مركزی باند جعل تراول‌چك دست یابد.
وجود چنین باندها و شبكه‌هایی موجب شده است پلیس به صورت مكرر به شهروندان به‌ویژه كسبه هشدار بدهد.
سرهنگ امیدی مدیر كل مبارزه با جرایم رایانه‌ای پلیس آگاهی ناجا توصیه می‌كند: مردم از افراد شناخه شده تراول‌چك دریافت و در صورت مشكوك شدن به جعلی بودن آن به نزدیك‌ترین بانك مراجعه كنند و از اصالت چك مطمئن شوند.
احمد ابراهیمی، حقوقدان با اشاره به قانون مجازات اسلامی، جرم جعل را این‌طور تعریف می‌كند: «جعل سند به ساختن نوشته یا چیز دیگری مانند اسكناس و اسناد تعهدآور بانكی برخلاف حقیقت و ساختن مهر یا امضای اشخاصی دیگر یا خراشیدن، تراشیدن یا قلم بردن، الحاق، محو، سیاه‌كردن و.
.
.
سند به قصد تقلب اطلاق می‌شود».
هر چند جعل، جرمی پیشینه‌دار و با سابقه طولانی است، غلامحسین بیابانی از متخصصان معاونت آگاهی ناجا، جرم جعل اسكناس را نسبت به سایر انواع جعل برخوردار از قدمت كمتری می‌داند و معتقد است این جرم ممكن است آثار غیرقابل جبران و خسارت زیادی در كشور بر جا بگذارد به همین سبب نیز قوانین كشورهای مختلف از جمله ایران، جرم جعل اسكناس و اوراق بهادار را مورد توجه ویژه قرار داده‌اند.
جاعلان اسكناس و انواع چك‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند، گروهی همچون تبهكار مادر عمل می‌كنند و مجعولات خود را به سایر تبهكاران می‌فروشند و به این موضوع كه بعدها از اوراق بهادار قلابی چه استفاده‌ای خواهد شد اعتنایی ندارند.
دسته دوم جاعلانی هستند كه خود از كاغذهای باطله‌شان به عنوان اوراق با ارزش بهره می‌گیرند.
گروه دوم افرادی را كه قرار است مورد سوءاستفاده قرار بدهند از پیش شناسایی می‌كنند.
آنان غالبا در نقش مشتری سراغ بازاری‌ها، بویژه فروشندگان اجناس گرانبهای می‌روند كه ردیابی كالاهای آنها بسیار دشوار است.